warsztaty

Warsztaty poprowadziły: Michalina Jóźwik, Edyta Ołdak, Paulina Pankiewicz. Uczestnicy zapoznali się z historią maszyny, podstawowymi prawami fizyki oraz „chindogu" - japońskimi „absurdalnymi" wynalazkami, które były inspiracją dla naszych Maszyn. Podczas zajęć praktycznych mogliśmy przetestować podstawowe prawa kinetyki i dynamiki, używając bardzo prostych materiałów: słomek, wykałaczek, plasteliny, kolorowych taśm. W kolejnym etapie zajęć uczestnicy obmyślali mechanizmy działania maszyn, które ostatecznie skonstruowaliśmy z surowców, pozyskanych od firm działających na Pradze Południe.

 

W PROJEKCIE UDZIAŁ BIORĄ:

 

Edyta Ołdak - Absolwentka ASP w Warszawie, założycielka Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie". Przybliża miasto mieszkańcom poprzez realizowane z nimi projekty, tropi oddolne, "partyzanckie" ingerencje w tkankę miejską. Miłośniczka tymczasowej architektury i "tymczasowości" jako takiej. Autorka publikacji, stypendystka Ministra Kultury.

Michalina Jóźwik - Studentka III roku Fizyki Technicznej na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Pasjonatka nauk ścisłych - poprzez fizykę stara się zrozumieć otaczający ją świat i swoją pasją zarazić innych. Lubi pracę z dziećmi. W projekcie czuwa nad poprawnym funkcjonowaniem maszyn.

Paulina Pankiewicz - autorka prac rysunkowych, graficznych, video, pokazywanych na wystawach w kraju i zagranicą. Głównie pracuje indywidualnie, okazjonalnie również z innymi artystami. Interesuje ją zagadnienie ruchu, przestrzeni i czasu. Bada je. Wchodzi w interakcje. Biega, jeździ na rowerze. W kółko i wciąż. Najchętniej w przestrzeni otwartej.